دانشجویان گرامی می توانند از این صفحه برای اطلاع از طرح دروس، زمانبندی سمینارهای کلاسی، دانلود مراجع و کتب مربوطه و همچنین اطلاع رسانی کلاس ها استفاده نمایند .

نیم سال اول 96-95

درس سمینار:

متاسفانه علیرغم گذشت چندین جلسه از ترم جاری شاهد عدم حضور متوالی عده ای از دانشجویان در این کلاس هستیم. لذا بدین وسیله بعنوان آخرین اخطار اعلام میگردد کلیه دانشجویان موظف هستند تا جلسه آینده ( پنج شنبه 13 ابان ماه 95) آمادگی لازم جهت ارائه مقاله مورد نظر را داشته و در ساعت مذکور ( 13:30) در کلاس درس حضور بهم رسانند. در غیر اینصورت عواقب ناشی از عدم حضور یا عدم آمادگی جهت ارائه بر عهده دانشجویان خواهد بود. ( ضمنا انتخاب موضوع بر عهده خود افراد بوده و اختیاری است.)

ارائه : یک مقاله فارسی یا انگلیسی ( معتبر بعد از 2005 ) بطور کامل در خصوص یکی از موضوعات مرتبط با مهندسی صنایع و ترجیحا موضوعی مرتبط با موضوع پایان نامه

*********************************************************

سیستم های صف ( دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ):

تمرین کلاس 950814  : کتابخانه ای عمومی که فقط یک کتابدار دارد را در نظر بگیرید  اعضای کتابخانه طبق فرآیند پواسون با میانگین 10 نفر در ساعت واردمی شوند مدت زمانی که طول میکشد تا این کتابدار به تقاضای یک عضو رسیدگی کند متغیری تصادفی نمایی با میانگین 5 دقیقه است الف) در چند درصد اوقات این کتابدار بیکار است ب) احتمال اینکه 3 نفر منتظر باشند تا کتابدار به تقاضای آنها رسیدگی کند چقدر است ؟ ج)بطورمتوسط یک مشتری جقدر منتظر می ماند تا کتابدار به تقاضای او رسیدگی کند د) از لحظه ورود یک مشتری تا لحظه ای که کار او تمام میشود بطورمتوسط چقدر طول میکشد؟ ه) احتمال اینکه یک مشتری اصلا منتظر نماند چقدراست ؟ و) احتمال اینکه حداقل 1 ساعت منتظر بماند چقدر است؟ 

مراجع :

نظریه صف – دکتر محمد مدرس یزدی – مرکز نشر دانشگاهی

جزوه کلاسی

نمونه مقالات صف (جهت آشنایی) :

-ارزيابي عملكرد سيستم صف كارمند – تحويلداري در بانك سپه

-معیارهای صف در بانکداری سنتی و الکترونیک

*********************************************************

دانلود تمرین های اخر فصل 6 کتاب دکتر مدرس یزدی

ضمن تشکر از مهندس شرفی دانلود حل المسائل تمرینات کتاب دکتر مدرس یزدی در لینک زیر موجود است:

- دانلود فایل حل المسائل


مباحث منتخب ( طراحی آزمایشات – دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی صنایع )

نحوه ارزیابی دانشجویان: تکالیف کلاسی  : ۳ نمره – امتحان : ۱۷  نمره – حضور : ۲ نمره (مثبت)

مراجع :

تحلیل و طراحی آزمایشها با رویکرد روش های رویه پاسخ – دکتر مقصود امیری – مرکز انتشارات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

– Design And Analysis Of Experiments, 5Th Edition- 2013 –  Douglas C Montgomery

جزوه کلاسی

دانلود مطالب  و نرم افزار ها :

دانلود نسخه ۱ :(Design And Analysis Of Experiments, 5Th Edition (Douglas C M

 دانلود نسخه ۲:  Design and Analysis of Experiments-2013

دانلود آلگوریتم ییتس

دانلود جزوه آنالیز واریانس نوفرستی

دانلود نرم افزار   minitab 16.2  ( پسورد فایل(www.patoghu.com )

*********************************************************

نیم سال دوم 95-94

برگه فرمول

برگه های فرمول درس طراحی واحد های صنعتی  و وروشهای آماری در لینکهای  زیر موجود است . لطفا به موارد زیر توجه نمایید:

1. نبود فرمول خاصی دراین برگه دال بر حذف موضوع و عدم طرح موضوع در امتحان نمی باشد. مسئولیت یادگیری آن فرمول بر عهده دانشجو است.

2. در برخی از مباحث فرمول ها بطور کامل تشریح نشده اند که علت آن لزوم یادگیری دانشجو در موضوع مطروحه می باشد. لذا صرفا به این برگه استناد نکرده و مواردی که در این برگه نیست می بایست توسط دانشجو قبلا مورد یادگیری قرار گیرد.

3. قرار دادن برگه فرمول در این مکان صرفا بمنظور آشنایی با نحوه ارائه فرمول می باشد. لزومی به همراه داشتن این برگه در جلسه امتحان نیست. این برگه همراه با سوالات به دانشجویان تحویل داده خواهد شد.

دانلود برگه فرمول درس طراحی سیستم های صنعتی

دانلود  برگه فرمول درس روشهای آماری

*********************************************************

طراحی سیستم های صنعتی (دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ):

ارائه تکلیف شماره ۱ و ۲ : ارائه برنامه حل روش کوهن – حداکثر زمان ارائه اولین جلسه سال ۹۵

نکلیف مدل های جانمایی انبار  :

یک انبار موجودی دارای ابعاد 10*20 است که برای ذخیره دو محصول A,B استفاده میشود سطح مورد نظر محصول A برابر 90 متر مربع و برای محصول B  برابر 60 متر مربع است. نقل وانتقال اقلام از هر کدام از 4 بار انداز برای محصول A برابر 20 پالت در ماه و برای محصول Bبرابر 25 پالت در ماه است احتمال جابجایی هر واحد کالا  از 4 بار انداز یکسان است . هر بار انداز در نقطه میانی یکی از دیوارهای انبار قرار گرفته است و جابجایی ها در مسیرهای متعامد است. چیدمان را به گونه ای تعریف کنید که متوسط مسافت طی شده مینیم گردد.

 

دانلود فایل آموزشی آلگوریتم CNA  جلسه 950224

*********************************************************

نیم سال اول 95-94

منابع انسانی (  دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت مالی – مدیریت بازرگانی):

دانلود مطالب ارائه شده در کلاس :

نحوه ارزیابی دانشجویان : سمینار  : ۴-۵ نمره – امتحان : ۱۵-۱۶ نمرهحضور : ۲ نمره (مثبت) – مقاله با هماهنگی (به شرط چاپ در مجلات معتبر (۵نمره )

موضوعات قابل ارائه ( اولویت انتخاب با افرادی است که زودتر موضوع را به نام خود ثبت نمایند) :کاربرد نظریه های مدیریتی در مدیریت منابع انسانیارزیابی عملکرد – موانع ارزیابی عملکرد – مدیریت عملکرد – شایستگی ها در منابع انسانی -مدیریت دانش –  کارآموزی و آموزش نیروی انسانی – انگیزش کارکنان – رضایت سنجی – شناسایی (نیاز سنجی) نیازهای آموزشی کارکنان – انظباط کار و نظم اداری – ایمنی کارکنان – جانشین پروری – پیشرفت شغلی – مصاحبه شغلی – مصاحبه استخدامیمازاد پرداخت – آکورد - اثر بخشی آموزش –  اصول و فنون مصاحبه استخدامی – منتورینگ – فرهنگ سازمانی و نظریه هامدل هایی از منابع انسانی شرکت های معتبر - حفظ و نگهداری کارکنانمدل منابع انسانی شرکت فیلیپس مدل بلوغ قابلیت های افراد (PCCM) و ….

توجه : حداکثر زمان ارائه ۲۰ دقیقه می باشد – نحوه ارائه با پاور پوینت بوده و مسئولیت تامین لب تاب بر عهده دانشجو است – حداقل ۳ تا ۵ نمره پایان ترم از مطالب ارائه شده در سمینار های دانشجویان می باشد. در صورت عدم ارائه سمینار نمره نهایی وی از ۱۵ محاسبه خواهد گردید. از بکارگیری فایل های پاور پوینت موجود دراینترنت خودداری نمایید. ماهیت مطالب سمینار ها عمدتا می بایست بر اساس مدل های و نظریه های کاربردی باشد . از ذکر موارد عمومی خودداری نمایید . در ارائه های خود ترجیحا از نظریه های جدید صاحب نظران و مقایسه آن با نظریه های قبلی استفاده نمایید.  ترجیحا از تجربیات و اقدامات شرکتهای مطرح، بزرگ و موفق در حوزه موضوع سمینار خود مثال بزنید. قبل از ارائه حتما یک یا چند مقاله در حوزه انتخابی خود مطالعه نموده و در ارائه خود به آن مقاله ارجاع دهید. طراحی پاورپوینت و ارائه خوب حائز اهمیت است .

 


نوشتن دیدگاه

 • پیام 1
 • پیام 2
 • پیام 3
 • پیام 4
 • پیام 5
 • پیام 6
 • پیام 7
 • پیام 8
 • پیام 9
 • پیام 10
 • پیام 11